JAK OŠETROVAT NOVESTY

Nejšetrnější možností je ruční ošetření, kde tenisky namočíte do vody s mýdlem, abyste se zbavili největší nečistoty. V oblastech, které byly nejvíce zanečištěné je očistěte velmi jemně kartáčem, poté vypláchněte pod tekoucí vodou a vyždímejte nadměrnou vlhkost. Vždy doporučujeme odstranit šňůrky a stélky z bot a čistit každou tenisku samostatně.

Praní v pračce u většiny druhů obuvi NEDOPORUČUJEME. Pokud se i tak rozhodnete pro praní v pračce, vždy volte jemné praní, nejlépe s nejnižší rychlostí odstřeďování a otáček. Tenisky doporučujeme také vložit do sáčku na prádlo, abyste je chránili před poškozením. Bílé podrážky je ideální čistit speciálním prostředkem a starým zubním kartáčkem. Díky takovým ošetřením Vaše tenisky budou vypadat dlouho jako nové.
Při čištění kožené a pryžové obuvi platí nejjednodušší technika čištění a to měkkou navlhčenou houbou. Každopádně platí, že nejprve obuv zbavíme hrubých nečistot. Vždy používejte vlhký hadřík na povrch obuvi a kartáč na znečištěnou podešev. V případě kožené podešve nikdy nenamáčejte, pouze přetřete vlhkým hadříkem a použijte speciální přípravek na čištění kožené podešve. Potom je nutné obuv naimpregnovat prostředky, které chrání obuv proti vlhkosti a znečištění.

Impregnujte každý povrch obuvi, kromě lakované kůže. Péče o obuv je vždy nutno přizpůsobit povrchovému materiálu. Koženou a pryžovou (holínky) obuv NIKDY neperte v pračce
Ošetření semišové boty je velmi specifické. Semiš nemá rád nadměrnou vlhkost, prach, písek a bahno. Semišové tenisky by neměly být příliš často vystaveny přímému slunečnímu záření, protože to způsobuje blednutí horní části a také je nedoporučujeme nosit do vlhkého prostředí.

Semišovou obuv NIKDY neperte v pračce. Velice doporučujeme semišovou obuv naimpregnovat již před prvním použitím. Ideální postup a vhodný prostředek snadno získáte v každé prodejně s obuvou. Většina přípravků na ochranu a péči o semiš je dostupná ve spreji, plus si můžete koupit speciální kartáč na čištění semiše. Je specifická tím, že na jedné straně má upravené štětinky a na druhé pryžové štětinky. Po naimpregnování boty odkládejte na vzdušné místo, aby dobře vyschly.
Velmi důležitý význam při péči o boty má proces sušení. Nevystavujte obuv nikdy přímému slunečnímu záření a nikdy je neumisťujte přímo pod radiátor, nebo jiný tepelný ohřívač. Může totiž dojít k jejich deformaci nebo mohou vlivem silného slunečního záření vyblednout nebo zcela změnit barvu boty.

Doporučuje se vložit dovnitř tenisek/obuvi časopis (naplnit tenisky svinutými novinami), který absorbuje vlhkost a nezapomeňte uložit tenisky do suché, teplé místnosti (nechte vyschnout při pokojové teplotě). Sušení bude trvat déle, ale můžete si být jisti, že tvar a barva Vaší oblíbené obuvi bude nepoškozená.
Sledujte FACEBOOK
Disable
Sledujte INSTAGRAM
Disable
NAHORU